Fagerborg Menighetsbarnehage, Oslo. Arkitekt og foto: Reiulf Ramstad Arkitekter

Sundts premie

  Sist oppdatert 06.10.2015
Sundts premie utdeles av Oslo arkitektforening til «en i arkitektonisk henseende fremragende privatbygning oppført på Oslo bys grunn». Prisen ble oppretta av grosserer Harald Sundt og ble utdelt første gang i 1908. Sundts premie deles ut annethvert år.

Om Sundts premie (Wikipedia)

Om Sundts premie (Oslo Arkitektforening)

2011-2012
Parkveien 5 B/C
KIMA arkitektur AS og MAD AS

2009-2010
Fagerborg Menighetsbarnehage, Oslo
Reiulf Ramstad Arkitekter

2007-2008
Gyldendalhuset, Oslo
Sverre Fehn

2005-2006
Bjørnveien 119, Oslo
Dahle/Dahle/Breitenstein AS

2003-2004
Marienlyst Park, Oslo
Lund Hagem Arkitekter AS

2001-2002
Ingen pris utdelt

1999-2000
Enebolig, Dronninghavnvn. Bygdøy, Oslo
Knut Hjeltnes A/S Sivilarkitekter

1997-98
Villa Furulund, Furulundsveien 10 A&B, Oslo
Lund Hagem Arkitekter AS

1995-96
Ibsenkvartalet, C. J. Hambros plass 2, Oslo
Gunnarsjaa Kolstad

1993-94
Tilbygg og ominnredning av bolig, Tonsenveien 25, Oslo
Knut Hjeltnes

1991-92
Astrup-Fearnley-gården, Grev Wedels plass 9, Oslo
LPO Arkitektkontor A/S

1989-90
Kristian Augusts gate 7b, Oslo
Telje-Torp-Aasen

1987-88
Lilleparken borettslag, Pilestredet 53 / Parkveien 2, Oslo
4B Arkitekter A/S

1985-86
Påbygg, Rådhusgata 23b, Oslo
Platou Arkitekter A/S

1983-84
Giskehagen boligområde, Dalsveien, Slemdal, Oslo
Niels Torp A/S

1981-82
Fridtjof Nansens vei 17-19, Oslo
Thor Furuholmen, Øyvind Gunnarsjaa og Finn Kolstad 

1976-77
Fellesbanken, Karl Johans gate 27, Oslo
Torp & Torp

1974-75
Svendstuen boligområde, Kristianiasvingen 2-46, Oslo
Telje-Torp-Aasen

1972-73
Norsk Sjøfartsmuseum, Bygdøynesveien 37, Oslo
Eliassen & Lambertz-Nilssen

1970-71
Bibelskolen, utvidelse, Staffeldts gate 4, Oslo
Holter & Bauck

1966-69
Rekkehus, Tveteråsen, Ulsrud, Oslo
Bengt Espen Knutsen

St. Hallvard kirke og kloster, Enerhauggata 4, Oslo
Lund & Slaatto

1964-65
Vika-terrassen, Ruseløkkveien 3, Oslo
Einar Arnborg og Robert Jensen 

1962-63
Trosterudstien 1, Oslo
Wenche og Jens Selmer

1960-61
Institutt for samfunnsforskning, Munthes gate 31, Oslo
Molle & Per Cappelen og Eliassen & Lambertz-Nilssen

1958-59
Lyder Sagens gate 6, Oslo
Knut og Bengt Espen Knutsen

1956-57
Bølerlia 6-30, Oslo
Krag & Selmer

1953-55
Norsk Elektrisk Kabelfabrikk, Etterstadveien 9, Oslo
Guttorm Bruskeland

1951-52
Snippen boligfelt, Hovseter, Oslo
Erling Viksjø

1950
Nils Bays vei 12, Oslo
Anton Poulsson

Bygdøynesveien 24, Oslo 
Arne Pedersen og Reidar Lund

1938
Gabels gate 46 og Vestheimgata 6, Oslo
Ree & Buch

1936
Drammensveien 116b, Oslo
Ragnar Nilsen

1934
Odd Fellow-bygningen, Stortingsgata 28, Oslo
Blakstad & Munthe-Kaas

1932
Kristinelundveien 25, Oslo
Nicolay Beer

1930
Horngården, Øvre Slottsgate 21, Oslo
Lars Backer

1928
Karl Johans gate 17, Oslo
Bjercke & Eliassen

1926
Drammensveien 88e, Oslo
Lars Backer

1924
Bygdøy allé 77, Oslo
Arnstein Arneberg

1922
Industrigata 21, Oslo
Nicolai Beer

1920
Professor Dahls gate 46, Oslo
Bjercke & Eliassen

1918
Kristinelundveien 20, Oslo
Morgenstierne & Eide

1916
Frederik Stangs gate 16, Oslo
Magnus Poulsson

1914
Bøndernes Hus, Rosenkrantz gate 8, Oslo
Berner & Berner

1912
Drammensveien 89, Oslo
Ole Sverre

1910
Thomas Heftyes gate 21, Oslo
Chr. Fürst

1908
Drammensveien 41, Oslo
Ole Sverre