Velg et miljøtiltak i menyen over for å avgrense prosjektutvalget til et bestemt miljøtiltak
Erfaringen fra i-BOX 120 er nå videreført i to banebrytende flerboligprosjekter i Tromsø: passive massivtrehus i rekke. De to boligrekkene er relativt like i form,... »
Vindmøllebakken er et nytt miljøvennlig bykvartal i Østre bydel i Stavanger. Intensjonen er å bygge med prefabrikkerte treelementer med trefiberisolasjon. »
Woody 35 er den første prototypen i et arkitekttegnet hyttekonsept som består av en liten familiehytte på 35 m2. Et arealeffektiv hytte gir små naturinngrep, færre... »
Kulturhuset Stormen, med konsertsal og bibliotek, har tilført Bodø kvaliteter både i form av sine funksjoner, sin plassering og arkitektoniske kvaliteter. Sett fra sjøen... »
Sarpsborg kommune er i gang med å utvikle en ny barnehage med pedagogisk profil. Byggets sentrale beliggenhet gjør at støyproblematikk vil være et viktig fokus i... »
I Skien er et nytt krisesenter med passivhusstandard og bærekraftig bygningsdesign ferdigstilt. Prosjektet som er en del av Framtidens Bygg viser klimagassreduksjon på 50%... »
Universelt utformet vandring blant tretoppene på Stovner i Oslo »
Et hus utformet med tanke på det omkringliggende åkerlandskapet, en historisk setting og termiske egenskaper. »
Energieffektiv bolig i Svolvær med økt vegg- og takisolasjon »
På OUS Mortensrud har man jobbet for å skape en romslig trygghet for pasienten, både inne og ute. Trygge, lyse og humane rom har vært målet, i samspill med atrium eller ut... »
I den nye bydelsparken i Bjerke Bydel, Groruddalen, har Hovinbekken blitt hentet fram igjen etter å ha ligget i 50 år i rør. Bjerkedalen park har på kort tid blitt... »
I Christian Krohgs gate 39 er en vanskelig tomt utnyttet på en god måte, med smale bygningsvolum, mye dagslys og tiltalende og varierte fellesarealer i et indre gårdsrom.... »
Nord-Norges høyst beliggende turisthytte er gjennomført som et resultat av lokalt engasjement og stor innsats fra lokale ildsjeler. Bygget er utformet med høy... »
Preikestolen fjellstue ligger ved den gamle preikestolhytta og er Stavanger Turistforenings nyeste miljøvennlige betjente hytte. Preikestolen drives sammen med den gamle... »
Etablering av den nye kampflybasen fører til et eksplosiv vekst i Brekstad på Ørlandet. For å møte utfordringen er det gjennomført parallelloppdrag med utstrakt... »
Øvre Eiker kommune hadde som mål å utvikle ungdomsboliger hvor miljø og bærekraft var i fokus, basert på regionalt råstoff. Materialene i prosjektet skulle i størst mulig... »
Kvernhuset skole i Fredrikstad var i 2002 et resultat av en prosess som involverte ambisiøse miljømål. Selv om enkelte av miljøtemaene i prosjektet er innhentet av... »
Barnehage for 80 barn bygges etter passivhusprinsipper med tre som hovedmateriale i konstruksjon, fasader og interiør. »
Militærleir med omfattende og konsekvent bruk av ubehandlet tre »
28 m2 sommerhytte med gjenbruksmaterialer og sibirsk lerk. »
Stokkøya sjøsenter favner bredt fra å revitalisere lokalmiljøet gjennom en djerv landskapstilpasning til konkrete bygde løsninger på detaljnivå. Prosjektet er blitt til... »
Universelt utformet kultur-/natursti i ulendt terreng »
2-avdelings barnehage med naturlig ventilasjon i vindutsatt område på Vest-Lista. »
Ombygging av pendlerboliger til leiligheter for førstegangsetablerere »
Prosjektet har økologisk tilnærming, både i planarbeidet og boligprosjekteringen. Naturen legger premissene for plassering av veier, bygninger og tekniske føringer. 23... »
Forslag til reguleringsplan for Dybdalshei boligområde. Planbeskrivelse - reguleringsbestemmelser - hustyper »
Hyttegrend, Ål i Hallingdal. 40 Hytter godt tilpasset fjellandskapet. »
18 fritidsboliger planlagt etter økologiske prinsipper »
Kontorbygning med ubehandlet tre, naturlig ventilasjon og varmemagasiner »
Vedlikeholdsvennlig bo- og servicesenter tilpasset natur- og kulturlandskap »
Arealøkonomisk, terrengtilpasset bebyggelse med sammenhengende grøntstruktur. »
Send dine tips!