I 2025 er det 80 år siden AHO ble grunnlagt. Jubileet skal markeres for alvor til høsten, men allerede nå kalles alle tidligere studenter til en egen jubileumskonkurranse.
Her skal følgende spørsmål besvares: «Hvordan kan man skape vakre og funksjonelle møter mellom det digitale og det taktile, som skaper noe nytt og samtidig er forankret i tradisjon?»
Alle tidligere studenter fra AHO oppfordres til å danne grupper på tvers av fagene og sende inn ideer til en installasjon i utearealet på AHO. Prosjektet må kunne gjennomføres og produseres i løpet av juli og august.
Installasjonen skal stå klar til jubileets åpningsmarkering i starten av september 2025. Det utvalgte prosjektet vil også få mulighet til å disponere byggehallen i juli og august og honoreres med 50 - 80 000 NOK avhenging av søkergruppens størrelse.
Av Redaksjonen